Wednesday, September 6, 2017

سارق ناقوس‌های کلیسا در استان اصفهان دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری یک سارق که ناقوس های یک کلیسا به ارزش چهارصد میلیون تومان را در شهرستان بوئین و میاندشت سرقت کرده بود خبر داد.


به گزارش «محبت نیوز» فرمانده انتظامی شهرستان بوئین و میاندشت از دستگیری یک سارق که ناقوس های یک کلیسا به ارزش چهار میلیارد ریال را در این شهرستان سرقت کرده بود خبر داد.
سرهنگ علیرضا طاهری گفت: در پی وقوع سرقت ناقوس های یک کلیسا در یکی از روستاهای شهرستان بوئین و میاندشت ، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی و پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران با انجام یکسری کارهای تخصصی موفق شدند سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در مخفیگاهش دستگیر کنند.
این مقام انتظامی با اشاره به کشف ناقوس های سرقتی در مخفیگاه سارق افزود: ارزش ناقوس های کشف شده توسط کارشناسان مربوطه چهار میلیارد ریال اعلام شده است.
طاهری در پایان با اشاره به اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد از مردم خواست ، در صورت مشاهده پرسه زنی افراد مشکوک و ناشناس در اطراف محل سکونت و یا هر گونه موارد دیگر از طریق تماس با تلفن ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع دهند.
گفتنی است بنیادگذاران شهرستان بوئین، از گرجی‌های زمان شاه عباس اول هستند که توسط خود او از گرجستان به ایران آمدند و به دستور او عده‌ای از جنگاوران آن‌ها جهت حفظ منطقهٔ فریدن و همچنین پایتخت (اصفهان) از حملات بیگانگان در فریدن ساکن شدند که آنان مسیحی بوده و اقدام به ساخت کلیسای خود در این مکان نموده اند.